KKS Kalisz pokonał Górnika Konin w derbach południowej Wielkopolski. ZDJĘCIA, FILMY, WYPOWIEDZI

Andrzej Kurzyński
Mecz KKS Kalisz - Górnik Konin
Mecz KKS Kalisz - Górnik Konin Andrzej Kurzyński
KKS Kalisz odniósł pewne zwycięstwo w derbowym pojedynku z Górnikiem Konin. Kaliszanie zwyciężyli 2:0 po golach Marcina Lisa. Zobaczcie zdjęcia z meczu, oprawę w wykonaniu kibiców KKS-u, gola Marcina Lisa z karnego oraz posłuchajcie pomeczowych wypowiedzi trenerów.

Derbowy pojedynek zelektryzował obie jedenastki. Ekipa Górnika przyjechała do Kalisza już nieco wcześniej, aby na stadionie przy ulicy Łódzkiej odbyć przedmeczowy rozruch. - Zorganizowaliśmy coś w rodzaju mini zgrupowania - mówił Sylwin Donart, trener konińskiego zespołu.

Próby odstresowania zawodników najwyraźniej na niewiele się zdały. Od początku meczu to kaliszanie byli stroną przeważającą. Już w 4 minucie migli objąć prowadzenie. Mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Gawlik, ale nie bez trudu wybronił do golkiper przyjezdnych. W 22 minucie na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Błażej Ciesielski. W polu karnym próbował dośrodkować i wówczas futbolówka trafiła w rękę Łukasza Frydrycha, a sędzia podyktował jedenastkę. Karnego pewnie wykorzystał Marcin Lis.

Bramka najwyraźniej podcięła skrzydła zawodnikom Górnika. Natomiast kaliszanie szukali kolejnej okazji do podwyższenia prowadzenia. Taka nadarzyła się w 31 minucie. Konrad Chojnacki dośrodkował piłkę prosto na głowę Łukasza Derbicha, ale ten niecelnie przymierzył. Najlepszą okazję kaliszanie zmarnowali tuz przed końcem pierwszej połowy. W polu karnym rywali piłka trafiła prosto pod nogi Derbicha, ale jego strzał po ziemi doskonale wybronił bramkach Górnika.

Po zmianie stron niebiesko-biało-zieloni nadal przeważali i raz po raz zmuszali do wysiłku defensorów Górnika. Spotkanie rozstrzygnęło się w 76 minucie. Stayko Stoychev precyzyjnie zacentrował z rzutu wolnego, a Marcin Lis strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj wypowiedzi trenerów, zobacz oprawę kibiców i jedną z bramek

KKS Kalisz - Górnik Konin 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Lis 23. min (karny), 2:0 Marcin Lis 76. min.

KKS Kalisz: Kuświk - Sówka, Gawlik, Paczkowski, Grabowski - Ciesielski, Lis, Gajewski, Stoychev, Derbich - Chojnacki.

KS Górnik Konin: Jaskólski - Augustyniak, Ćwiek, Śnieg, Frydrych, Brzuśkiewicz (57. Lewandowski), Stryganek (74. Maciejewski), Adamczewski, Inasiak, Machava, Skibiszewski (54. Zaworski).

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!